5 sposobów, w jaki Mindfulness może pomóc Ci zredukować stres w pracy

Jeśli czytałeś cokolwiek na temat zdrowia i dobrego samopoczucia w ciągu ostatnich kilku lat, bez wątpienia słyszałeś o czymś, co nazywa się mindfulness.

Prawda jest taka, że mindfulness nie jest czymś, co jest "tam", ani nawet czymś, czego opanowanie zajmuje wiele lat. Mindfulness może być niezwykle przydatnym narzędziem w życiu ogólnym, ale także w miejscu pracy, zwłaszcza jeśli chcesz pomóc w pozbyciu się stresu zawodowego ze swojego życia.

Siedząc w fotelu w biurze, zbyt łatwo jest zostać przytłoczonym ilością pracy, którą trzeba wykonać. To jest normalna sytuacja, ale gdy ono zostać zbyt wiele, tzn. gdy stres poziomy wzrastają i ty zaczynasz czuć się źle lub zaczynasz zauważać znaki stresu, ty potrzebujesz brać akcję szybko.

Trochę stresu może być motywujący; ja może pomagać pchać ciebie podczas decyzji wokoło boardroom meble i ja może pomagać ciebie uderzać te ciasne terminy, ale gdy opuszczający rosnąć i wzrastać nad czasem, ja może zostać zagrażający życie zbyt.

Wiele firm zaczyna budzić się do interwencji zarządzania stresem w miejscu pracy, ale jeden który no daje że dużo czasu antenowego jest jeden który mógł być skuteczny.

Czym jest Mindfulness i czy może pomóc w stresie w miejscu pracy?

Mindfulness to technika samopomocy, która zmusza Cię do pozostania tu i teraz, zamiast wybiegać w przyszłość lub myśleć o przeszłości. Oznacza to, że zauważasz drobne szczegóły wokół siebie, uziemiając się do punktu, w którym o wiele bardziej doceniasz moment, w którym się znajdujesz.

Zobacz ten film, który wyjaśnia mindfulness w nieco bardziej szczegółowy sposób.

Więc, czy mindfulness może pomóc w zarządzaniu stresem?

Tak.

Powodem jest to, że kiedy jesteśmy zestresowani, nasze umysły skaczą tam i z powrotem bez przerwy. Kiedy jesteś zakotwiczony w teraźniejszości, stresowi trudno jest zwyciężyć.

Sprawdźmy 5 sposobów, w jaki mindfulness może pomóc Ci zredukować stres w pracy z wygodnego fotela biurowego.

  1. Mindfulness utrzymuje cię zakotwiczonego w teraźniejszości, pomagając ci przestać nadmiernie myśleć o każdym drobiazgu
  2. Mindfulness pomaga utrzymać rzeczy w perspektywie, co zmniejsza teorie katastrofy. Przyczyniają się one w ogromnym stopniu do ogólnego stresu, a już na pewno do stresu w miejscu pracy
  3. Mindfulness pozwala zrozumieć techniki głębokiej relaksacji, które pomagają przezwyciężyć chwile paniki
  4. Mindfulness otwiera oczy na fakt, że w życiu są większe rzeczy niż ta mała rzecz, która powoduje Twój stres
  5. Mindfulness uczy Cię technik rozpraszania uwagi, aby odciągnąć Twój umysł od stresora. By czas ty pamiętasz je znowu, ja jest mocno z powrotem w perspektywy

Jak widzisz, zarządzanie stresem w miejscu pracy może być bardzo wspomagane przez techniki mindfulness.

Jak więc możesz wdrożyć je w miejscu pracy?

Oczywiście to, czy dana osoba będzie chciała nauczyć się mindfulness, zależy od niej samej i nie można zmusić pracownika, by chciał się tego nauczyć. Możesz jednak zachęcić ich do tego, wyjaśniając korzyści i obalając piętno, które wciąż wydaje się być mocno związane z każdą techniką, taką jak ta.

Ważne jest również, aby zdać sobie sprawę, że stres w miejscu pracy nie zniknie z dnia na dzień, a to oznacza, że wprowadzenie mindfulness również zajmie trochę czasu. Im więcej skupiasz się na tym, jednak, tym bardziej skuteczne będą wyniki i tym więcej będziesz w stanie wezwać swoją nową umiejętność do pokonania problemów w życiu i w pracy, które powodują, że czujesz się zestresowany lub przytłoczony.

Bądźmy szczerzy, praca to stresujący biznes. Poznanie różnych technik zarządzania stresem w miejscu pracy jest czymś, na czym wszyscy powinniśmy się skupić. Mindfulness jest tylko jedną z całej listy rzeczy, które możesz wypróbować, ale z pewnością jest jedną z najbardziej skutecznych, nie tylko w pracy, ale także w życiu w ogóle.

Zobacz również