Jak stać przy biurku na stojąco

O ile nie unikałeś wiadomości o meblach biurowych, będziesz wiedział, że biurka z regulacją wysokości i biurka z regulacją wysokości są w tej chwili wściekłe.

Jesteśmy o wiele bardziej świadomi naszego zdrowia i dobrego samopoczucia niż kiedykolwiek wcześniej i jeśli chodzi o próby bycia bardziej aktywnym w biurze, rutyna siedzenia i stania jest świetną drogą naprzód.

Wiele osób zakłada, że stanie nie daje wiele korzyści pod względem ćwiczeń, ale to nieprawda! Stojąc jest o wiele lepiej dla Ciebie niż siedząc; to daje impuls krążenia i tlenu do mózgu, to rozciąga swoje ciało, i to pomaga być, że trochę bardziej aktywny niż normalnie byłoby. Biurko stojące z regulacją wysokości oznacza, że nie jesteś tak bardzo narażony na ciągłe ryzyko choroby lokomocyjnej, co nęka pracowników biurowych.

Bez względu na to, jak aktywny jesteś poza pracą, jeśli siedzisz na swoim krześle biurowym przez sześć godzin dziennie, a nawet więcej, to w zasadzie prowadzisz siedzący tryb życia. Możesz pomyśleć, że to dość obraźliwe określenie, jeśli jesteś kimś, kto regularnie bywa na siłowni, ale podstawowa prawda jest taka, że siedzenie przez długie okresy czasu zabiera wszystko, co dobre z rutyny ćwiczeń i czyni je mniej efektywnymi.

Z tego powodu, siedząc na chwilę, a następnie stojąc na chwilę jest doskonałym pomysłem. Możesz kupić biurka z regulacją wysokości, które możesz używać cały czas i po prostu zmieniać wysokość, lub możesz użyć biurka z regulacją wysokości, które nie reguluje i jest po prostu używane do stania. Jeśli nie chcesz kupić konkretne biurka, takie jak to, można kupić laptop risers, które w zasadzie zrobić to samo i podnieść laptopa do poziomu stojącego, a następnie przesuwa się z powrotem w dół do siedzenia.

Wiemy, jak siedzieć przy biurku, ale czy wiesz, jak stać poprawnie? Postawa jest wszystkim, a przez to, że trochę się mylisz, możesz odebrać całą dobrą robotę swoim próbom bycia bardziej aktywnym w miejscu pracy.

Oto jak powinieneś stać podczas wykonywania czynności związanych z siedzeniem i staniem.

  • Jeśli korzystasz z regulowanego biurka, ustaw je tak, aby znajdowało się na poziomie Twoich łokci.
  • Trzymaj plecy prosto, ale wygodnie
  • Upewnij się, że szyja jest wyciągnięta prosto, ale nie do punktu bólu
  • Rozluźnij ramiona i trzymaj stopy płasko na podłodze, w odległości mniej więcej równej szerokości bioder
  • Upewnij się, że ekran znajduje się na wysokości Twoich oczu
  • Upewnij się, że Twoje nadgarstki są równoległe i proste, bez zginania/wyginania w górę lub w dół.

Jeśli będziesz przestrzegać tych wskazówek podczas stania, osiągniesz najlepsze korzyści z siedzenia i stania.

Zobacz również