Popularne mity na temat druku laserowego

Mit nr 1

Kluczowym elementem jest zawsze drukarka laserowa. Kaseta z tonerem to jedynie dodatek. To oczywiście duży błąd, który jednak często się powtarza. Wydajność druku właśnie w 70% zależy od tego jaki mamy toner. Tak naprawdę toner nie jest tylko pojemnikiem z proszkiem, ale w rzeczywistości to taki element, który składa się z wielu niewielkich elementów, które razem pracują i mają gwarantować możliwość wykonywania wydruków na odpowiednio wysokim poziomie. W tonerze znajduje się nawet 5 miliardów mikroskopijnych cząsteczek. Dlatego jedynie w laboratorium będzie można uzyskać takie odpowiednie tonery, które będą w praktyce dobrze się sprawdzać. Jeśli odejdzie się jedynie niewiele od oryginalnych parametrów może się okazać, że wydruki nie spełniają już oczekiwań i nie wyglądają tak jakbyśmy tego chcieli.

Mit nr 2

Toner jest zawsze taki sam, dlatego najważniejsza będzie cena i trzeba szukać taniego rozwiązania. To również błędne podejście. Jeśli ktoś oczekuje wyjaśnienia to najlepiej będzie przedstawić badania, które były prowadzone przez jedno z poważnych laboratoriów. Firma postarała się o zgromadzenie w sumie ponad 200 różnych zamienników do drukarki HP. Okazało się po tych testach, ze w sumie aż dwie piąte wszystkich tonerów było wadliwych. Dlatego tak naprawdę można powiedzieć, że kupujemy pięć tonerów a dwa do razu wyrzucamy do kosza.

toner do drukarki Dodatkowo, jeśli już wydruki udało się przygotować to niestety okazało się, że aż 60% wszystkich wydruków było wadliwych. Jeśli wziąć do porównania oryginalne tonery HP okazuje się, że żaden z nich nie był wadliwy a jednocześnie mieliśmy tylko 3 procent wydruków błędnych. Dlatego widać wyraźnie że zamienniki mogą generować straty a nie zyski.

Szacuje się, że te koszty nie będą mniejsze dzięki zamiennikom, ale średnio będą rosły około 20% w stosunku do używania tonerów oryginalnych. Oszczędność tak naprawdę może być pozorna i dlatego właśnie trzeba się dobrze zastanowić nim w ogóle zdecydujemy się na zakup zamienników do sprzętu drukującego.

Zobacz również