Kilka słów o konserwacji niszczarki

Niszczarki szczególnie takie, które mają noże tnące w ścinki wymagają smarowania z użyciem specjalnego oleju. Doświadczenie pokazuje, że również te paskowe urządzenia warto regularnie smarować.

Mamy dwie formy, w ramach których wykonywać można smarowanie. Albo aplikuje się olej bezpośrednio na noże tnące, albo też na papier, który będzie niszczony. Wtedy w trakcie pracy taki olej z kartki rozprowadzi się dokładnie po całej powierzchni noży.

Takie rozwiązanie jest bardzo proste i nie trzeba się obawiać, że pojawiać się będą problemy związane ze spadkiem wydajności czy większą głośnością urządzenia. Dla tych, którzy nie chcą się bawić w lanie oleju na papier mamy również specjalnie przygotowywane arkusze papieru, które już olej mają i będą występować jako gotowe arkusze konserwacyjne.

Firma Fellowes przygotowała dla nas również świetne urządzenia, które mają możliwość samodzielnego oliwienia noży tnących w niszczarce. Dzięki temu, nawet jeśli zapomnimy o tym procesie możemy oczekiwać, że sprzęt będzie pracował za nas i wykona takie oliwienie w odpowiednim momencie, gdy noże będą już tego szczególnie potrzebować.

Uwagi końcowe

użytkowanie niszczarki Trzeba pamiętać, że niszczarka nie jest sprzętem, który będzie używany wyłącznie dla zabawy. Tak naprawdę chodzi o niszczenie dokumentów i bezpieczeństwo firmy. Trzeba będzie zawsze dążyć do tego, by minimalizować możliwość składania arkuszy w całość przez osoby postronne. Do niszczarek paskowych zawsze należy wkładać kartki prostopadle do tekstu. Dzięki temu cięcie będzie gwarantowało zniszczenie składni zdań.

Dobrze będzie także poddawać takie zniszczone paski obróbce termicznej, ale oczywiście nie zawsze będzie to możliwe i na pewno nie będzie to rozwiązanie ekologiczne, dlatego wiele osób będzie tego unikać. Można jednak stosować takie rozwiązania, jak mieszanie ścinek, co ograniczy szansę na odtworzenie dokumentów przez osoby postronne. Trzeba również pamiętać o tym, że to my odpowiadamy za bezpieczeństwo powierzonych nam danych i musimy na nie uważać.

Zobacz również