Wpływ kolorów na nasz nastrój w pracy

Dopiero niedawno zaczęłam się głębiej zastanawiać nad aranżacją biura i tym, jak powinno ono wyglądać. Moją uwagę naprawdę przykuł ciekawy artykuł https://www.tinypulse.com na temat tego, jak kolory wpływają na nastrój w miejscu pracy.

Według tego postu używanie koloru białego na ścianach w biurze to wielkie NIE! Zawsze myślałam, że białe ściany sprawią, że pokój będzie wydawał się bardziej przestronny i czysty, ale teraz, gdy o tym myślę, mogą one przypominać nam o miejscach, w których nie chcemy być, takich jak dentysta czy szpital!

Ku mojemu zaskoczeniu, kolor niebieski najwyraźniej obniża poziom stresu i zmniejsza tętno. Jeśli tak jest, to zdecydowanie radzę wszystkim miejscom pracy, w których poziom stresu może być wysoki, aby rozważyli posiadanie niebieskich ścian wokół biura.

Innym kolorem, którego nie wyobrażałem sobie jako poprawiającego nasz nastrój w pracy jest zielony. Ja sugerował w ten artykule że ten kolor w rzeczywistości wymaga najmniej kwotę eye-strain i produkuje feel dobrego uczucia. To ma sens, ponieważ teraz przychodząc do głowy kolor zielony osobiście przypomina mi o sezonie letnim i przebywaniu na świeżym powietrzu.

Z drugiej strony, chociaż kolory żółty i różowy są żywymi i przyciągającymi wzrok kolorami, zgadzam się z https://www.tinypulse.com, że nie powinny być one wybierane, gdy myślimy o kolorach ścian w biurze. To dlatego, że żółty po pewnym czasie będzie się zbytnio wyróżniał jak na mój gust i chociaż różowy jest jednym z moich ulubionych kolorów w modzie, nie wyglądałby dobrze w profesjonalnym środowisku pracy.

Z mojej perspektywy łatwiej powiedzieć niż zrobić, jeśli chodzi o projektowanie biura. Każdy może dać preferencję jaki colour ściany biuro musi mieć ale ja jest zawsze korzystny dostawać opinię ekspertów przed robić jakaś ostatecznym decyzjom. Jedna rzecz wiem więcej o teraz, jest jak wybór kolorów w biurze mają wpływ na nasz nastrój i emocje więc wybrać swoje kolory mądrze!

Zobacz również