5 trudnych pytań, które należy sobie zadać przed rozpoczęciem pracy w domu

Każdy zakłada, że praca w domu to spełnienie marzeń.

Nie musisz się ubierać, możesz pracować z łóżka, jeśli naprawdę chcesz, i nie musisz codziennie dojeżdżać do pracy.

Niebo!

Nie do końca.

Praca w domu nie jest tak idylliczna, jak się wydaje, i potrzeba pewnego typu osoby, aby to wszystko się udało. Oczywiście, tego typu rozwiązanie ma wiele zalet, a jeśli naprawdę chcesz, możesz pracować w piżamie!

Zanim jednak zdecydujesz się na przyjęcie oferty pracy w domu, czy to przez cały czas, czy też przez część czasu, musisz zadać sobie kilka trudnych pytań. Robiąc to wcześniej, będziesz w stanie uniknąć kłopotliwych sytuacji lub poważnych błędów w przyszłości.

Czy potrafisz zmotywować się do pracy?

Bez względu na to, jak często powtarzasz sobie, że rano wyskoczysz z łóżka i od razu weźmiesz się do pracy, czy jesteś w stanie to zrobić, gdy nadejdzie kryzys? Samomotywacja jest jedną z najtrudniejszych rzeczy w pracy w domu. Jest milion innych rzeczy, które mógłbyś robić, a nikt nie jest w stanie powiedzieć Ci, że nie powinieneś ich robić. Czy potrafisz być zdyscyplinowany i wykonać swoją pracę?

Nie każdy nadaje się do pracy w domu. Niektórzy radzą sobie lepiej, gdy są otoczeni innymi ludźmi, wszyscy robią to samo, przy takich samych szklanych biurkach, współpracują i dzielą się pomysłami, a także gdy mają w pobliżu menedżera, który ich motywuje. Inni lepiej czują się w środowisku pracy domowej. Który z nich jest Tobą?

Jak poradzisz sobie z nieuniknionymi rozproszeniami uwagi i pokusami?

Jak poradzisz sobie z rozproszeniami uwagi i kuszącymi sytuacjami, które z pewnością będą Cię regularnie spotykać na Twojej drodze? Twój przyjaciel chętniej wpadnie na kawę, bo wie, że jesteś w domu. W telewizji leci program, który uwielbiasz, jak możesz uniknąć jego oglądania? A może by tak zrobić porządki? To zajmie tylko godzinę...

To wszystko są pokusy, które mogą przeszkodzić w osiągnięciu produktywności podczas pracy w domu, dlatego ważne jest, abyś wymyślił sposób na ich uniknięcie i trzymał się swojego planu.

Czy będziesz czuć się samotny?

Nie uwierzysz, ale niektórzy ludzie uważają, że praca w domu jest zbyt odizolowana i samotna Będziesz siedzieć przy swoim nowym, innowacyjnym, szklanym biurku lub w dowolnym wystroju, który wybierzesz, wygodnie w swoich domowych ubraniach, ale z kim będziesz mógł porozmawiać? Z kim możesz dzielić się pomysłami twarzą w twarz? Nie możesz, a wszystko sprowadza się do czatu tekstowego lub wideorozmowy, co naprawdę nie daje takiej samej atmosfery.

Czy masz miejsce na domowe biuro?

Być może, co ważniejsze, czy masz w ogóle miejsce na domowe biuro? Czy masz pieniądze, aby je urządzić? Czy wiesz cokolwiek o zakupie odpowiedniego biurka i o tym, jak zapewnić sobie wygodę i wsparcie podczas pracy? Siedzenie w łóżku z laptopem nie jest ani produktywnym, ani wspierającym sposobem pracy!

Istnieje wiele sposobów na obejście tego problemu, takich jak wynajem mebli biurowych, jeśli chcesz wypróbować domowe życie zawodowe przed inwestycją, ale przede wszystkim musisz mieć miejsce.

Czy potrafisz oddzielić życie domowe od zawodowego?

Ostatnim pytaniem, które należy sobie zadać, jest to, czy będziesz w stanie oddzielić te dwie części swojego życia. Praca w domu może oznaczać, że nie będziemy w stanie odciąć się od pracy. Jeśli jest tam komputer, może on podświadomie wołać Twoje imię i w ten sposób zakłócać Twój czas wolny. Trzeba się tego nauczyć, ale to wymaga czasu.

Pamiętaj, że urządzając domowe biuro, musisz mieć pewność, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby efektywnie wykonywać swoją pracę. Istnieje niezliczona ilość rodzajów mebli biurowych, które możesz wybrać, a wszystko, co musisz zrobić, to wyszukać w Internecie hasło "meble biurowe blisko mnie" i rozejrzeć się.

Co sądzisz o pracy w domu? Czy jest to coś, czego próbowałeś w przeszłości, czy coś, co robisz teraz? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami!

Zobacz również