Jak wykorzystać nadchodzące wydarzenia, aby zwiększyć produktywność

Środowisko biurowe musi charakteryzować się dynamiką i innowacyjnością, aby praca w nim była efektywna. Minęły już czasy, kiedy ludzie przychodzili do pracy, robili to, co do nich należało, i szli do domu. Dziś musimy zaangażować naszych pracowników, sprawić, by z radością przychodzili do pracy i zachęcać ich do współpracy nad nowymi pomysłami i innowacjami.

Oczywiście osiągnięcie tego celu może być trudne, jeśli nie ma się pojęcia, od czego zacząć, ale są pewne wydarzenia w kalendarzu, które mogą nieco pomóc. Na szczęście zbliża się pora roku, w której wiele wydarzeń właśnie się rozpoczyna, więc jak można wykorzystać te szczęśliwe zbiegi okoliczności i przekształcić je w przedsięwzięcia zwiększające produktywność?

Sprawdźmy to!

Przyjrzyj się kalendarzowi

Mamy już październik, a to oznacza, że Halloween jest tuż za rogiem. Potem mamy Noc Ognia, a następnie zbliża się Boże Narodzenie i Nowy Rok. To typowy czas świętowania i nie ma powodu, dla którego nie można wykorzystać tej radości i wprowadzić jej do swojego biura.

Spójrz na to z punktu widzenia pracownika - jeśli każdy dzień jest taki sam, to jest nudny. Owszem, pracownicy są dumni ze swojej pracy, ponieważ chcą ją dobrze wykonywać, ale w ostatecznym rozrachunku odrobina ekscytacji, coś innego, może wystarczyć, aby zwiększyć radość z pracy, poprawić koncentrację, a tym samym zwiększyć wydajność.

W ostatecznym rozrachunku wzrost wydajności oznacza dodatkowe zyski dla firmy. Mając to na uwadze, korzystanie z nadchodzących wydarzeń ma kluczowe znaczenie. W pracy nie chodzi tylko o meble biurowe i obracanie zyskiem, ale także o tworzenie środowiska pracy zespołowej, które łączy.

Dekorowanie biura

Weźmy jako pierwszy przykład Halloween. W ciągu ostatnich kilku lat amerykański duch Halloween najwyraźniej dotarł za Atlantyk. W dzisiejszych czasach Halloween to wielka rzecz, więc jak można to zignorować?

Udekoruj biuro tak, aby odzwierciedlało ducha tego wydarzenia. Wprowadzi to nowe poczucie podekscytowania i radości, a także pokaże, że masz poczucie humoru. Pokazuje również, że nie oczekujesz od swoich pracowników, że przyjdą do pracy, załatwią wszystkie sprawy i pójdą do domu. Chcesz, aby dobrze się bawili, aby angażowali się w życie biura i swoich kolegów.

Halloween to świetny czas na dekoracje, ponieważ jest tak wiele wspaniałych pomysłów, które można wykorzystać. Oczywiście nie należy robić bałaganu z mebli biurowych na zamówienie, ale dlaczego nie udekorować ścian pajęczynami, nie wyrzeźbić dyni i nie dodać tu i ówdzie akcentów związanych z nadchodzącym wydarzeniem. Może się to wydawać drobnym pomysłem, ale będzie miało duży wpływ na morale, a co za tym idzie - także na wydajność.

Ponadto nie zapomnij o recepcji, ponieważ przyciąga ona zainteresowanie opinii publicznej i gości odwiedzających Twoje biuro. Udekoruj biurka w duchu imprezy, ale pamiętaj, aby zrobić to w sposób gustowny, aby nie przesadzić. Drewniane meble biurowe wyglądają fantastycznie z dyniami i innymi pamiątkami w stylu Halloween!

Spotkania pracowników

O tej porze roku uwaga nieuchronnie kieruje się ku sezonowi imprez i oczekiwaniom na wydarzenia. To idealny czas na zacieśnianie więzi między współpracownikami poprzez organizowanie spotkań dla pracowników. Możesz zorganizować lunch w stylu Halloween, wycieczkę na ognisko i fajerwerki w Bonfire Night i oczywiście zorganizować imprezę bożonarodzeniową, przygotowując się do rozpoczęcia sezonu imprezowego.

Wszystko to może wydawać się dodatkowymi atrakcjami, które zajmują czas i kosztują pieniądze, ale ich celem jest zbliżenie zespołu i stworzenie wspaniałego poczucia morale. Gdy pracownicy są zadowoleni z pracy i chętnie spędzają czas z kolegami, zawsze będą pracować ciężej, co zwiększy poziom wydajności.

Organizuj konkursy i projekty tematyczne

Nic tak nie wzbudza zainteresowania, jak konkurs, a jeśli wśród pracowników są osoby szczególnie ambitne, może to być bardzo sprytny sposób na rozpoczęcie nudnego zadania! Wymaga to nieco kreatywnego myślenia, ale kluczowe jest powiązanie pracy z wydarzeniem.

Być może pierwszy pracownik, który sprzeda określoną liczbę przedmiotów, wygra nagrodę. To tylko jeden z przykładów, ale można sobie wyobrazić, w jaki sposób zwiększyłoby to produktywność i sprzedaż, przy czym nie będzie to ukryte przez fakt, że popychasz ludzi w stronę rywalizacji i zachęcasz ich do tego nagrodą na koniec. Oczywiście, nagroda powinna być zgodna z duchem wydarzenia!

Można zorganizować konkurs "zespół kontra zespół", w którym każdy zespół pracuje razem po jednej stronie biura, na przykład na ławkach lub w kabinach, aby wymyślić nowe pomysły na potencjalne związki ze społecznością (więcej na ten temat w następnym punkcie) lub pomysły na szczególnie trudny problem projektowy.

Dla urozmaicenia i uniknięcia sytuacji, w której pracownicy przejrzą Twój mały plan, możesz zorganizować konkurs na najlepszy sposób udekorowania biurka!

Może to być konkurs na najlepszy sposób udekorowania biurka. Czasami zadania mogą stać się nudne i przyziemne, ale dzięki wprowadzeniu do nich najmniejszych zmian, dodaniu czegoś nieco bardziej zabawnego, samo zadanie może stać się łatwiejsze do wykonania.

Powiązania z organizacjami charytatywnymi i angażowanie społeczności

Świetnym sposobem na promowanie firmy, a jednocześnie pomoc w akcjach charytatywnych, jest przeprowadzenie zbiórki pieniędzy w duchu zbliżającego się wydarzenia. Na przykład konkurs rzeźbienia w dyni dla dzieci z miasta, z którego dochód zostanie przeznaczony na lokalną organizację charytatywną dla dzieci? Dzięki temu Twoja firma zyskuje na popularności, jest postrzegana w bardzo pozytywnym świetle, a ponadto pokazuje pracownikom, że Ci zależy, a to już samo w sobie podnosi morale.

Wspaniałym pomysłem jest nawiązywanie kontaktów z organizacjami charytatywnymi niezależnie od pory roku, ale w związku z tym, że zbliża się tak wiele imprez, jest więcej możliwości ich zorganizowania. Pracownicy mogliby pomagać, co również przyczyniłoby się do budowania etosu zespołu, który jest niezbędny w każdej przestrzeni biurowej. Impreza mogłaby się odbyć w godzinach pracy, a Ty mógłbyś ustalić grafik, w którym pracownicy mogliby uczestniczyć, lub jeszcze lepiej - w weekendy, kiedy więcej osób będzie mogło wziąć w niej udział.

Można też zorganizować charytatywne ognisko i wieczór fajerwerków. Oczywiście w tym przypadku należy wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa i higieny pracy, ale odpowiednie uzgodnienia z lokalną strażą pożarną zapewnią bezpieczną i wesołą imprezę dla wszystkich członków lokalnej społeczności. Dzięki temu Twoja firma zostanie zauważona jako organizacja dbająca o społeczność lokalną, a pracownicy poczują się dumni, że dla niej pracują. W rezultacie wydajność pracy również wzrośnie!

Wykorzystaj wydarzenia i obserwuj, jak pracują dla Ciebie

W dobrze prosperującej firmie chodzi o coś więcej niż tylko o osiąganie celów, ale także o to, by znać sposoby na zaangażowanie pracowników i sprawić, by wszyscy współpracowali ze sobą. Praca zespołowa to bez wątpienia najlepszy sposób na zapewnienie, że Twoja firma będzie lepsza od konkurencji, a w rezultacie zwiększą się jej zyski.

Ludzie chcą pracować w firmach, które koncentrują się na pracownikach. Oznacza to, że przedkładają dobro i szczęście swoich pracowników nad wszystko inne. Jeśli uda Ci się to osiągnąć, wszystko inne naprawdę zrobi się samo. Na przykład, jeśli chodzi o wydarzenia, kluczowy jest wybór odpowiednich mebli dla pracowników. Jeśli będzie im wygodnie, będą pracować ciężej. To są tylko podstawy i rzeczy, które po prostu trzeba zrobić dobrze.

Oczywiście ważny jest także wybór odpowiednich rodzajów wydarzeń, w których mogą uczestniczyć pracownicy. Nie można po prostu wybrać dowolnego wydarzenia i oczekiwać, że będą nim zachwyceni. Wspaniałą rzeczą w ostatnich miesiącach roku jest to, że zbliża się wiele wydarzeń, które wszyscy w jakiś sposób uwielbiają. Większość ludzi nie może się oprzeć, by nie dać się porwać zabawie związanej z Halloween! Organizowanie konkursów i angażowanie społeczności także pomoże przyciągnąć uwagę, a w rezultacie praca stanie się przyjemniejsza, a więc łatwiejsza do wykonania. Łatwiejsza praca jest wykonywana bardziej produktywnie, a wiesz, co to oznacza? Zyski!

Czy możesz wymyślić jakieś inne zabawne sposoby na włączenie lokalnych wydarzeń do miejsca pracy? Dekorowanie biura jest oczywiście obowiązkowe, ale musi być wykonane w taki sposób, aby nie przeszkadzało w wykonywaniu pracy! Wykorzystując te wydarzenia, możemy stworzyć miejsce pracy wypełnione zabawą, które nie tylko osiągnie wyznaczone cele, ale także sprawi, że pracownicy będą zadowoleni.

Zobacz również