Ćwiczenie rdzenia w biurze

Niewątpliwie słyszałeś o "mięśniach rdzenia". Są to mięśnie, które sprawiają, że Twoje ciało jest ogólnie silniejsze, ale także mięśnie, które zapewniają prawidłową postawę, co zmniejsza ryzyko urazów, bólu pleców i ogólnego zmęczenia fizycznego pod koniec dnia.

Jak jednak ćwiczyć rdzeń, gdy siedzisz za biurkiem? Okazuje się, że jest to o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać! Coraz więcej biur wprowadza stojące biurka do swojego repertuaru mebli biurowych i projektów. Oznacza to, że w ciągu dnia możesz na przemian siedzieć i stać, rozciągając mięśnie rdzenia i pleców. Zyskasz również lepsze samopoczucie, ponieważ po prostu trochę poćwiczysz.

W czasie przerw w pracy warto poćwiczyć jogę lub poćwiczyć jogę przy biurku. Ćwiczenia rozciągające nie są trudne i można je wykonywać całkiem łatwo, nie zwracając na to uwagi!
Sprawdź tę infografikę, aby poznać kilka ogólnych ćwiczeń rozciągających, które można wykonywać siedząc na krześle biurowym.

Źródło: www.creativebloq.com/design/desk-exercises-111133

Dlaczego nie zachęcić sąsiada z biura do wspólnego rozciągania się, a nie będziesz czuł się tak nie na miejscu! Ćwiczenie rdzenia jest niezbędne dla zdrowego ciała, ale także zapewnia dodatkowy przepływ krwi do mózgu. Wszystko to prowadzi do mniejszego zmęczenia w ciągu dnia i większej produktywności.

Czy masz jakieś inne pomysły na rozciąganie mięśni w pracy?

Zobacz również