Czy outsourcing niektórych zadań to dobry pomysł?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zlecić wykonanie jakiegoś zadania freelancerowi lub firmie zagranicznej? Jeśli tak, to czy powtórzyłeś ten proces, czy też stwierdziłeś, że nie sprawdził się on w Twoim przypadku?

Istnieją plusy i minusy zlecania zadań z dala od zwykłego biurka, ale w wielu przypadkach jest to z pewnością dobry pomysł.
Na przykład, niektóre firmy zlecają prowadzenie księgowości niezależnym księgowym, aby uzyskać wysokiej jakości umiejętności, zwykle za niższą cenę niż w przypadku zatrudnienia kogoś, kto wykonywałby tę pracę w biurze w pełnym wymiarze godzin. Nie ma kosztów ogólnych, nie trzeba zapewniać im świadczeń takich jak emerytura itp. Innym plusem jest to, że w ten sposób można również zaoszczędzić na planowaniu przestrzeni biurowej.

Wady? Mniejsza kontrola, brak kontaktu twarzą w twarz i brak stuprocentowej pewności co do jakości usług, dopóki się ich nie wypróbuje. Problemem może być także komunikacja z pracownikami zewnętrznymi, jeśli w grę wchodzą strefy czasowe.

Zapoznaj się z tą szczegółową infografiką, aby bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu.

Źródło: http://infographicplaza.com/a-closer-look-at-outsourcing

Niezależnie od tego, czy w przeszłości próbowałeś outsourcingu, czy nie, musisz przyznać, że ma on swoje zalety.
Główną z nich jest niższy koszt i brak konieczności posiadania mebli biurowych, ale dostęp do specjalistycznych umiejętności jest również bardzo atrakcyjny.

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem takiej próby, najlepszą radą jest przeprowadzenie badań na temat najlepszej osoby/osób do tego zadania i wcześniejsze zapoznanie się z opiniami na temat ich pracy. Należy także zadbać o sporządzenie szczegółowej umowy, która będzie obowiązywać obie strony.

Pomimo potencjalnych pułapek, outsourcing jest nadal niezwykle popularny, więc czy jest to dobry pomysł? Dla wielu firm - tak!

Co sądzisz o outsourcingu?

Zobacz również