5 niezbędnych rzeczy do produktywnego spotkania przy chodzeniu

Prowadzenie bardziej aktywnego trybu życia, ogólnie rzecz biorąc, jest czymś, do czego wszyscy powinniśmy dążyć, ale trudno jest być aktywnym, kiedy spędza się wiele godzin dziennie siedząc przy biurku.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele różnych sposobów na to, aby być aktywnym w pracy i nie wpływać negatywnie na poziom produktywności. Jednym z takich sposobów jest przyjrzenie się temu, jak prowadzisz swoje spotkania.

Prawda jest taka, że spędzamy ogromną ilość czasu siedząc przy stole w sali konferencyjnej i omawiając sprawy, które z łatwością można by omówić za pośrednictwem poczty elektronicznej. Oznacza to, że spędzamy mnóstwo czasu na niepotrzebnych spotkaniach. Podobnie, pomyśl o ostatnim spotkaniu, na którym byłeś - czy przebiegło zgodnie z planem, czy też temat dyskusji zboczył na boczny tor i w rezultacie spotkanie się przeciągnęło? Jest prawdopodobne, że tak.

Tak więc, aby być bardziej aktywnym w miejscu pracy, a jednocześnie rozwiązać ten dość irytujący problem spotkań, co powiesz na to, aby zamiast tego spróbować spotkań pieszych?

Czym jest chodzące Spotkanie spacerowe?

Nazwa naprawdę to zdradza. Zobacz ten film, który mówi o chodzeniu na spotkania jako nowym trendzie w nieco bardziej szczegółowy sposób.

Chodzenie, zamiast siedzenia, w zasadzie oznacza, że spalasz kalorie i dajesz swojemu ciału trening, którego potrzebuje do budowania siły. Oznacza to, że unikasz problemów zdrowotnych wynikających z prowadzenia siedzącego trybu życia. Czy ci się to podoba, czy nie, bez względu na to, jak aktywny jesteś poza pracą, jeśli spędzasz 5 lub 6 godzin dziennie siedząc przy biurku, jesteś klasyfikowany jako osoba prowadząca siedzący tryb życia!

Jakie są więc sposoby na to, aby spotkania piesze były skuteczne w Twojej firmie?

  1. Spotkania piesze są przeznaczone tylko dla małych grup - nie jest możliwe omówienie tematu z tłumem ludzi! W takim przypadku ogranicz spotkania piesze do około pięciu osób
  2. Nie omawiaj niczego delikatnego, ponieważ jesteś na zewnątrz i bardzo łatwo jest cię podsłuchać. Jeśli musisz omówić delikatny temat, upewnij się, że zaplanujesz regularny rodzaj spotkania lub może spróbować stałego spotkania, które daje daje ci ten sam aktywny impuls
  3. Użyj urządzenia nagrywającego, aby zapamiętać, o czym rozmawialiście. Nie możesz sporządzić protokołu ze spotkania w normalny sposób, gdy jesteś na spotkaniu pieszym, więc nagrywanie dyskusji, a następnie sporządzanie notatek po jej zakończeniu jest najlepszym rozwiązaniem.
  4. Załóż wygodne buty! Oczywiste jest, że nie chcesz być hobbling w dół ulicy w niewygodnych butach, w przeciwnym razie będziesz super-rozproszony od tego, co próbujesz omówić! Upewnij się, że wszyscy wiedzą, że spotkanie będzie miało charakter spacerowy, więc mogą przynieść odpowiedni rodzaj obuwia.
  5. Pamiętaj o butelce wody w miesiącach letnich - odwodnienie nie jest dobrą rzeczą!

Te pięć punktów da Ci największą szansę na udane spotkanie typu walking. Oczywiście, nie jest dobrym pomysłem wychodzenie na zewnątrz, kiedy pada deszcz lub jest zimno, ale kiedy jest wystarczająco słonecznie i ciepło, jest to świetna okazja, aby być bardziej aktywnym w pracy, jednocześnie zmniejszając nudę zwykłych spotkań.

Spacerowe spotkania przynoszą realne korzyści w zakresie produktywności również ponieważ kiedy idziesz, nie będziesz zbaczać z tematu i bardziej prawdopodobne jest, że przejdziesz od razu do rzeczy. Jeśli tylko nie omawiasz niczego, co mogłoby być potencjalnie wrażliwe lub poufne, jest to świetna okazja do podejmowania decyzji, omawiania ważnych tematów, a przy okazji zdobycia trochę ruchu.

Fakt, że jesteś na łonie natury i cieszysz się świeżym świeżym powietrzem jest także czynnikiem wspomagającym koncentrację, co oznacza, że naprawdę nie ma żadnych minusów, aby spróbować pieszych spotkań, gdy tylko pozwala na to pogoda!

Zobacz również