Ćwicz trochę, skoncentruj się bardziej

Czy po powrocie do swojego fotela biurowego po przerwie w pracy łatwiej jest się skoncentrować, czy trudniej?

Większość ludzi powiedziałaby, że łatwiej, i jest kilka bardzo dobrych powodów, dlaczego tak jest.

Kiedy robisz sobie przerwę od biurka, kiedy wstajesz i poruszasz się, być może dostajesz trochę świeżego powietrza w tym samym czasie, rzeczywiście zwiększasz ilość przepływu krwi, która robi swoją drogę do mózgu. Krew ta dostarcza tlenu i składników odżywczych, które sprawiają, że Twój mózg pracuje na wszystkich obrotach i wymyśla nowe pomysły do wdrożenia w pracy. Oznacza to również, że kiedy próbujesz pracować przez trudne zadanie, jesteś bardziej skłonny trzymać się go i dostać się do końca, niż poddać się po prostu dlatego, że nie możesz się skupić.

Z tego właśnie powodu powinieneś robić sobie przerwy w pracy!

Czy regularnie robisz sobie przerwy?

Bądź szczery.

Większość ludzi przyzna się do tego, że nie robi sobie przerw lub przynajmniej nie robi ich wszystkich, albo pełnego etatu limitu dozwolonego. Jednak te przerwy są dozwolone z bardzo dobrego powodu; nie jest możliwe, aby skoncentrować się przez wiele godzin bez potrzeby posiadania pięciu lub dziesięciu minut dla siebie! Mózg jest bardzo wyrafinowany, to na pewno, ale nie jest bez jego potrzeb też, a jednym z nich jest regularne przerwy!

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest fakt, że praca w biurze stawia Cię w pozycji siedzącej.

Tak, jako pracownik biurowy prowadzisz siedzący styl życia. Nie ma znaczenia, czy chodzisz na bieżnię przez wiele godzin przed lub po pracy od poniedziałku do piątku. piątek Jeśli siedzisz na swoim designerskim krześle biurowym przez 5, 6, 7 lub więcej godzin każdego dnia roboczego, prowadzisz siedzący tryb życia i narażasz się na poważne problemy zdrowotne. Jesteś również naraża się na ryzyko niskiej wydajności, ponieważ po prostu nie można skoncentrować się na tak długo bez wstawania i poruszania się trochę.

Sprawdź ten film, który mówi o wpływie ćwiczeń na ludzki mózg.

Jaka jest więc odpowiedź? Nie jest możliwe, aby wstać co pięć minut i zrobić coś innego lub iść na spacer, gdy pracujesz w biurze, ponieważ potrzebujesz komputera, aby móc wykonać większość zadań! Zamiast tego musisz myśleć trochę poza pudełkiem i mieć na uwadze, jak długo siedzisz bez robienia przerwy. Będziesz wiedział, kiedy jest czas ponieważ zaczniesz dostawać to, co można tylko opisać jako mgłę mózgową.

Kiedy zauważysz, że po prostu nie możesz się skupić, oznacza to, że już dawno powinieneś zrobić sobie przerwę. Możesz mieć wrażenie, że czytasz w kółko ten sam akapit, nie pamiętasz, o czym myślałeś kilka minut wcześniej, albo po prostu nie możesz utrzymać umysłu na jednym zadaniu.

W takim przypadku wstań, idź po wodę, przejdź się i jeśli możesz, udaj się na zewnątrz po świeże powietrze. To wszystko liczy się jako ćwiczenie, podobnie jak wchodzenie po schodach zamiast do windy lub chodzenie dodatkowe pięć 5 minut do pracy parkując samochód nieco dalej lub wysiadając z autobusu jeden przystanek wcześniej.

Każdy mały ruch, który wykonujesz, liczy się dla poprawy Twojego zdrowia, poprawy funkcjonowania Twojego mózgu, a więc także poziomu Twojej produktywności.

Wszyscy potrzebujemy pewnych rzeczy, aby móc się skoncentrować; niektórzy mogą potrzebować całkowitej ciszy, inni mogą preferować niewielki hałas w tle, ale podstawy są zawsze takie same - musisz dać swojemu mózgowi i ciału to, czego potrzebują, w tym wodę, odżywianie, ćwiczenia i świeże powietrze. Kiedy to zrobisz, wyniki są nie tylko super-zdrowe dla Ciebie w ogóle, ale zauważysz, że dostaniesz znacznie więcej zrobić, i bardziej dokładnie też.

Zobacz również