Akcesoria na biurko zwiększające produktywność

W dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie biznesu produktywność ma kluczowe znaczenie. Cała firma musi mieć wysoki poziom produktywności, aby realizować cele i osiągać zyski, ale także osoby indywidualne muszą mieć wysoką produktywność, aby zostać zauważone, osiągnąć własne cele i mieć szansę na dalszy rozwój kariery.

Istnieje wiele sposobów na zwiększenie swojej produktywności, np. zapewnienie sobie odpowiedniej ilości snu w nocy, zdrowe odżywianie się, dbanie o siebie, a także wyznaczanie sobie osobistych celów do osiągnięcia. Oczywiście należy również zadbać o komfort w miejscu pracy, wybierając zestawy mebli biurowych, które są wygodne i zapewniają wsparcie dla ciała. Bolące plecy nie przyczynią się do wzrostu wydajności!

Kolejnym aspektem, który może zwiększyć wydajność i koncentrację, jest sposób, w jaki urządzasz i dekorujesz swoje biurko. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale zabałaganione biurko nie sprawia wrażenia, że jesteś osobą kreatywną i wiem, gdzie co jest, ale że jestem niezorganizowany. Nie jest to dobre!

Uporządkowane i zorganizowane biurko oznacza, że możesz mieć pod ręką każdy dokument lub przedmiot, którego potrzebujesz, zawsze, gdy o to poprosisz. Porządek oznacza efektywność. Efektywny oznacza wydajny.

Jak zatem zaaranżować i wyposażyć biurko, aby zapewnić sobie maksymalną wydajność w pracy? Poznajmy kilka pomysłów.

Zmniejsz bałagan

Kiedy mówimy o "dodatkach", nie mamy na myśli małych pluszaków, zdjęć bez końca i zabawnych pocztówek z wakacji. Mamy na myśli przedmioty biurowe, które mogą pomóc w łatwiejszym wykonywaniu pracy. Zrób więc porządek i pozbądź się wszystkiego, co nie służy Ci w pracy. Dobrze jest mieć na biurku zdjęcie swoich dzieci lub rodziny - ale tylko jedno, a nie dziesięć.

Ogranicz bałagan, a w rezultacie Twój umysł od razu poczuje się lżejszy i bardziej zorganizowany. Bałagan nie uspokaja, a wręcz może wywoływać stres na poziomie podświadomości.

Pomyśl o przechowywaniu w biurze

Jeśli nie masz odpowiedniej pamięci biurowej, na biurku będą zalegać stosy rzeczy, które tylko zwiększą bałagan, a w rezultacie spowodują, że będziesz się stresować. Istnieje wiele różnych rozwiązań w zakresie przechowywania w biurze, dzięki którym można bezpiecznie przechowywać rzeczy pod kluczem i wiedzieć, gdzie się znajdują, gdy są potrzebne.

Wykorzystaj ściany

Jeśli masz taką możliwość, poproś o tablicę z pinezkami lub tablicę białą, którą możesz powiesić na ścianie obok siebie. Dzięki temu można zaplanować wszystko i odpowiednio rozplanować terminy pracy. Przypomnienie o tym będzie motywujące, a to z kolei zachęci do osiągnięcia sukcesu. Oczywiście można też wykorzystać go do wygłoszenia pozytywnej afirmacji, co może być równie motywujące.

Efektywne wykorzystanie przestrzeni pozwoli Ci na dostosowanie dodatków do Twoich potrzeb, bez nadmiernego zajmowania miejsca na biurku.

Trzymaj się podstaw

Akcesoria na biurku powinny ograniczać się do podstawowych rzeczy. Na przykład, artykuły piśmiennicze powinny być ograniczone do minimum. W dzisiejszych czasach nie potrzebujesz nieskończonej ilości długopisów, dziurkaczy, zszywaczy i spinaczy, wystarczy kilka. Aby uniknąć bałaganu i nadmiernego rozrzucania poufnych informacji, utrzymuj jedną tacę wewnętrzną i jedną zewnętrzną, a karteczki samoprzylepne trzymaj na niskim poziomie!

Istnieje wiele opcji mebli biurowych, które pozwolą Ci stworzyć produktywną przestrzeń na biurku, bez konieczności przeładowywania jej niezliczoną ilością artykułów papierniczych. Często są to raczej nowinki, a nie przedmioty użytkowe. Czy naprawdę chcesz zniszczyć nowe, eleganckie biurko niezliczoną ilością karteczek samoprzylepnych? Nie!

Istnieje cienka granica między personalizacją biurka a przesadą. Większość firm nie zezwala obecnie pracownikom na nadmierną personalizację, a niektóre stosują nawet metody hot-desking, które w ogóle nie dopuszczają takiej możliwości. Wszystko to zależy od organizacji, w której pracujesz, ale upiększanie jest sposobem na ułatwienie sobie pracy, pod warunkiem, że dotyczy tylko rzeczy, których naprawdę potrzebujesz i że zasadniczo wszystko jest uporządkowane i zorganizowane.

Czy masz jakieś inne pomysły na wyposażenie biurka w celu zwiększenia produktywności? A może masz jakiś pomysł na gadżet, który ułatwiłby Ci dzień pracy? Daj nam znać!

Zobacz również