3 sposoby, w jakie ergonomiczna mysz pomaga zmniejszyć ryzyko RSI

Każdy słyszał o Repetitive Strain Injury (RSI) i może to być coś, na co cierpiałeś w przeszłości.

Problem w tym, że wiedza o RSI nie powstrzymuje nas od kontynuowania tych powtarzalnych ruchów, które powodują problem w pierwszej kolejności!

Jeśli siedzisz przy biurku przez wiele godzin dziennie, istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz używać myszy komputerowej. Sam ruch, który musisz wykonać, aby użyć myszy, oznacza, że Twoja ręka znajduje się w tej samej stałej pozycji, a nadgarstek może być nienaturalnie zgięty, po prostu dlatego, że nie jesteś świadomy, jak powinieneś trzymać go prawidłowo.

Z czasem może to powodować ból i dyskomfort w okolicy nadgarstka.

Sprawdź ten film, który mówi o RSI i o co w tym wszystkim chodzi.

Jak widać, RSI jest zasadniczo spowodowane przez powtarzające się ruchy bez wsparcia. Jeśli używasz dużo myszy, czy rozważałeś użycie ergonomicznej myszy zamiast? To samo można powiedzieć o tych, którzy dużo piszą, ponieważ używanie ergonomicznej klawiatury może być świetną opcją.

Sprawdźmy trzy sposoby, w jakie ergonomiczna mysz może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia RSI lub pomóc, jeśli już je masz.

  1. Ergonomiczna mysz pomaga utrzymać nadgarstek w naturalnej pozycji podczas użytkowania - Podczas korzystania ze zwykłej myszy trudno jest utrzymać ją w neutralnejpozycji. Oznacza to, że może być zgięty w górę lub w dół, co nie jest naturalną pozycją. W rezultacie ścięgna ulegają nadwyrężeniu, powodując ból i stan zapalny.
  2. Ergonomiczna mysz może być bardziej komfortową opcją - Jeśli masz już punktowe RSI, przejście na opcję ergonomiczną może pomóc w zapewnieniu komfortu. Wynika to z dodatkowego wsparcia, które zapewni Ci podczas długich godzin użytkowania.
  3. Ergonomiczna mysz zmniejsza napięcie - Jeśli trzymasz nadgarstek w pozycji, w której nie powinien się znajdować, tylko dlatego, że nie możesz trzymać zwykłej myszy w inny sposób, będzie to bolesne. Powtarzanie tej bolesnej pozycji prawie na pewno doprowadzi do RSI. Z drugiej strony, ergonomiczna mysz zmniejszy to napięcie i stworzy bardziej naturalną pozycję.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mysz może wyrządzić tyle samo szkody, co klawiatura. W przypadku RSI myślimy zazwyczaj o pisaniu na klawiaturze, ale każdy rodzaj powtarzającego się ruchu może spowodować wystąpienie tego schorzenia. Jak widać na wcześniejszym filmie, nawet trzymanie tabletu podczas czytania w łóżku może powodować dolegliwości, jeśli trzymamy go w nienaturalnej lub bolesnej pozycji.

W rezultacie możesz sprawiać sobie ból nadgarstka nie zdając sobie z tego sprawy, a z czasem może to doprowadzić do rozwoju RSI.

Wyleczenie się z RSI jest możliwe, ale od tego momentu musisz zwracać uwagę na to, co robisz i jak trzymasz nadgarstki. Bycie takim uważnym może być trudne, zwłaszcza podczas pracy. W tym miejscu z pomocą przychodzi ergonomiczna konstrukcja, która odciąża ciało, po prostu wspierając je w naturalnym ułożeniu.

Praca w biurze jest pełna powtarzających się ruchów, ale większa świadomość tego, w jaki sposób je wykonujemy, to pierwszy krok w kierunku zmniejszenia szans na rozwój problemów mięśniowo-szkieletowych, które mogą przerodzić się w przewlekłe, długoterminowe problemy.

Obecnie bardzo powszechne jest stosowanie ergonomicznych krzeseł do biurka, które z pewnością są bardzo przydatne w zmniejszaniu bólu dolnej części pleców i wymuszaniu prawidłowego ułożenia kręgosłupa podczas siedzenia. Pomimo tego, nie powinniśmy zapominać o możliwości i dotkliwości bólu nadgarstków na tym zdjęciu.

Ból w nadgarstkach sprawia, że wykonywanie pracy jest niemal niemożliwe. Jak można skupić się na pisaniu 120wpm, jeśli twoje nadgarstki krzyczą z bólu? To sprawia, że dla dość nieszczęśliwy obraz, i dość nieproduktywne jeden też, jeśli jesteśmy szczerzy!

Skup się na całym ciele, jeśli chodzi o sposób siedzenia i pracy. W ten sposób zapewnisz sobie wsparcie każdej części ciała, co pozwoli Ci pracować najlepiej jak potrafisz.

Zobacz również