Czy burza mózgów jest bardziej efektywna na stojąco?

Burza mózgów i współpraca są ważnymi elementami codziennej pracy we współczesnym środowisku biurowym, dlatego warto spróbować zmaksymalizować ich efektywność, jak tylko jest to możliwe.

Wiemy, że obszary współpracy powinny być jasne i kolorowe, powinny mieć odniesienia do natury tu i ówdzie, i powinny mieć duże i nowoczesne stoły do sal konferencyjnych, aby zapewnić mnóstwo miejsca na notowanie pomysłów, ale czy uważasz, że bardziej efektywne jest siedzenie czy stanie?

Oczywiście, muszą być tam wygodne fotele biurowe, ale czy uważasz, że jesteś bardziej kreatywny, kiedy chodzisz po biurze, czy kiedy siedzisz wygodnie podczas sesji burzy mózgów?

Pod wieloma względami jest to wybór osobisty, ale istnieją pewne dowody sugerujące, że praca na stojąco może dać Ci więcej kreatywnych pomysłów i rozwiązań problemów, które w przeciwnym razie mogłyby pozostać nierozwiązane.

Dlaczego wstawanie jest dobre dla Ciebie?

Możesz pomyśleć, że stania nie można łączyć z całą grupą ćwiczeń, ale w rzeczywistości jest to bardzo skuteczny sposób na powolne spalanie kalorii i zwiększenie wytrzymałości kości i mięśni. Ponadto, stojąc, jesteś zwiększenie przepływu krwi wokół ciała i, tu jest kluczowy punkt, jesteś również zwiększenie przepływu krwi do mózgu.

Kiedy to robisz, automatycznie jesteś bardziej włączony, skupiony i zdolny do koncentracji. Twoje kreatywne soki płyną i znajdziesz to o wiele łatwiejsze do wymyślania rozwiązań i pomysłów w wyniku.

Oczywiście zależy to od tego, jak długo ma trwać sesja współpracy, a także od osoby zaangażowanej. Dobrym rozwiązaniem są miejsca do pracy na siedząco i na stojąco, dzięki czemu można je zmieniać. W takim przypadku miejsca do współpracy muszą być zaprojektowane z uwzględnieniem przestrzeni. Jeśli duże stoły i krzesła będą ustawione obok siebie, nikt nie będzie mógł się swobodnie poruszać. Jeśli jednak między ścianami a stołami jest przestrzeń, a liczba miejsc siedzących dla zarządu jest mniejsza niż potrzeba, zachęcamy pracowników do poruszania się i wstawania.

Bycie bardziej aktywnym w pracy to coś, na czym wszyscy powinniśmy się skupić. Wiemy, że pracownicy biurowi wykonują pracę siedzącą, a to oznacza, że należy podjąć wspólny wysiłek, aby więcej się ruszać w ciągu dnia. Stanie podczas burzy mózgów może być świetnym sposobem na zdobycie większej ilości ćwiczeń, ale także na wygenerowanie większej ilości pomysłów i sugestii w tym samym czasie.

Nie trzeba dodawać, że w tym samym czasie należy dbać o ogólny stan zdrowia. Nie ma ilości stojących, że będzie naprawić złą dietę, więc trzeba być świadomi tego, co jesz i upewnij się, że masz dobre i zróżnicowane ilości świeżych owoców, warzyw i wysokiej jakości żywienia każdego dnia. Musisz również upewnić się, że pijesz wystarczająco dużo wody też. Nawodnienie pomaga zachować koncentrację i pozwala być bardziej kreatywnym w ogóle, jednocześnie dbając o swoje ogólne zdrowie i samopoczucie.

Ćwiczenia dla Twojego mózgu i ciała

Większość ludzi zakłada, że ćwiczenia i bycie aktywnym przynosi korzyści tylko ciału, ale w tym przypadku jest to prawdziwy impuls dla twojej siły mózgowej też. Dając mózgowi więcej pożywienia, tlenu i ogólnego przepływu krwi, którego potrzebuje, tworzysz idealną burzę. Pracujesz swoje ciało i upewniając się, że jesteś side-stepping siedzących ryzyka choroby, a także karmienia swój mózg, co trzeba wymyślić z pomysłów i sugestii, które mogą okazać się prawdziwe game-changers.

Możesz stanąć na miejscu w obszarze współpracy, możesz użyć stołów o podwyższonej wysokości jako czegoś, o co można się oprzeć, lub po prostu chodzić, ogólnie rzecz biorąc, meandrując i wnosząc sugestie, gdy tylko wpadną Ci do głowy. Niezależnie od tego, co działa dla Ciebie, jest to sposób, aby przejść, ale naprawdę nie ma minusów do stania!

Zobacz również