Alternatywy dla kawy na poranne pobudzenie

Większość z nas sięga rano z zamyślonymi oczami do czajnika lub dzbanka z kawą, próbując się obudzić, gdy nasze oczy chcą pozostać zamknięte. Kawa od dawna jest napojem dającym szybki zastrzyk energii i poprawiającym czujność, ale co, jeśli nie lubisz kawy?
A co, jeśli starasz się być nieco zdrowszy i uniknąć ryzyka związanego ze zbyt dużą ilością kofeiny w ciągu dnia?

Istnieje kilka alternatywnych rozwiązań, które można wypróbować, aby nie zasnąć przy białych meblach biurowych i utrzymać wysoki poziom wydajności. Być może chcesz całkowicie unikać kawy ze względów zdrowotnych, a może chcesz coś zmienić i sprawdzić, czy znajdziesz inny napój lub metodę, która da ci zastrzyk energii z samego rana, a tym samym zwiększy twoją produktywność do czasu lunchu.

Sprawdźmy kilka propozycji.

Matcha z zielonej herbaty w proszku

Wszyscy wiemy, że zielona herbata jest dobra dla zdrowia, ale zielona herbata w proszku Matcha może pójść jeszcze dalej i dać Ci zastrzyk energii także rano! Jest to proszek z liści zielonej herbaty i zawiera specyficzny aminokwas (L-teaninę), który zwiększa wydajność mózgu. Innym plusem jest to, że zielona herbata w proszku zawiera kofeinę, ale nie tak dużo jak kawa, a mimo to daje zastrzyk energii.

Woda

Szklanka wody, ewentualnie z dodatkiem soku ze świeżej cytryny lub limonki, to świetny poranny zastrzyk energii, który można pić przez cały dzień, aby utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia. Czy wiesz, że przez większość czasu, kiedy czujesz się zmęczony i znużony w pracy, tak naprawdę chce ci się pić i być może cierpisz na lekkie odwodnienie? Picie dużej ilości wody zapewni Ci więcej energii i lepszą koncentrację mózgu, dlatego pamiętaj o wypijaniu około 8 szklanek wody dziennie, aby wypełnić dzienny limit. To może wystarczyć, abyś miał mnóstwo pomysłów, którymi będziesz mógł się podzielić w swoim nowoczesnym miejscu pracy podczas współpracy nad nowym projektem.

Chodź do pracy pieszo

Tak, dobrze przeczytałeś. Czy słońce, czy deszcz, spacer do pracy da Ci zastrzyk energii i sprawi, że Twój mózg zacznie pracować z samego rana. Ponadto, skorzystasz także z innych korzyści zdrowotnych płynących z ćwiczeń fizycznych, takich jak kontrola wagi, zdrowie serca, obniżenie ryzyka cukrzycy i poprawa nastroju. Znajdź kolegę lub przyjaciela, który idzie w tym samym kierunku co Ty, a jednocześnie zyskasz zastrzyk energii w towarzystwie!

Zielone smoothie

Poranny koktajl sprawi, że będziesz syty aż do lunchu i nie zasniesz na krześle w sali konferencyjnej! Unikaj dużej zawartości owoców, ponieważ zawierają one naturalne cukry, które mogą spowodować u Ciebie spadek poziomu cukru w pewnym momencie w ciągu poranka. Zamiast tego zjedz pyszne zielone smoothie. Włączenie większej ilości zieleniny do swojej diety może w naturalny sposób zwiększyć poziom energii, po prostu ze względu na przeciwutleniacze i fantastyczne wartości odżywcze, które będziesz spożywać. Unikaj kupnych smoothie i przygotuj własne, aby zaoszczędzić pieniądze i ograniczyć ilość dodawanych cukrów.

Yerba Mate

Innym napojem ziołowym, który można wypić rano przy biurku, jest yerba mate. Jest ona pozyskiwana z rośliny ilex paraguariensis (pochodzącej z Ameryki Południowej) i daje kawowy haj bez dodatkowej kofeiny. Ma też smak podobny do mokki, czyli trochę kawy i trochę czekolady, a więc smakuje świetnie jednocześnie!

Odpowiednie środowisko pracy

Brzmi to prosto, ale najlepsze zaplanowanie przestrzeni biurowej i odpowiedni dobór mebli może dodać Ci energii tak samo jak kawa!
Pomyśl o tym -
jeśli Twoje krzesło jest niewygodne, a biurko zbyt zagracone, nie będziesz w najlepszym nastroju i zabraknie Ci energii. Z drugiej strony, jeśli masz najlepsze meble biurowe do pracy, system pracy jest odpowiedni dla Ciebie i korzystasz z niektórych innych sugestii, o których wspomnieliśmy, nie będziesz musiał sięgać po kawę!

Zobacz również